Program zajęć Devoxx4Kids 2017 Kraków

Zapraszamy na czwartą edycję Krakowskiego Devox4Kids! W tym roku poszerzamy program zajęć m.in. o zajęcia z elektroniki, programowanie aplikacji mobilnych czy programowanie w Minecrafcie.

Szczegółowy harmonogram zostanie ustalony na podstawie zapisów i zależeć będzie od ilości zapisanych osób oraz od grup wiekowych. Poniżej opisy zajęć które będą prowadzone podczas wydarzenia.

 

Do kogo skierowane jest wydarzenie?
Devoxx4Kids skierowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na trzy grupy wiekowe: 5-7, 8-10 oraz 11+.

Czego można się nauczyć?
Na zajęciach poznamy podstawy programowania komputerowego oraz wiele zagadnień z zakresu matematyki oraz fizyki, dostosowanych do grupy wiekowej uczestników.

 

 

Programowanie Gier i Animacji (8+)
Dla wszystkich

Zajęcia obejmują programowanie z wykorzystaniem trzech narzędzia
Scratch. Uczestnicy układając swoje skrypty za pomocą specjalnych bloczków, poznając uniwersalne mechanizmy tworzenia programów komputerowych oraz wykorzystując w praktyce podstawowe funkcje programistyczne.

Programowanie Gier Komputerowych (12+)
Dla nieco starszych

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się językiem programowania Java. Będą mieli okazję poćwiczyć umiejętności programowania obiektowego tworząc gry i animacje z wykorzystaniem biblioteki Greenfoot.

Kurs Programowanie elektroniki (12+)
Dla młodych majsterkowiczów

Na zajęciach zaprezentujemy zasady konstruowania obwodów elektrycznych oraz wykorzystania podstawowych elementów elektronicznych – m.in. rezystory, diody i cewki, a także bardziej zaawansowane – wyświetlacze i czujniki. Uczestnicy stworzą swój własny program w języku Python na mini-komputery Micro:bit..

Kurs Programowanie aplikacji mobilnych(11+)
Dla fanów urządzeń przenośnych

Uczestnicy zdobywają umiejętności tworzenia własnych aplikacji mobilnych na system operacyjny Android. Podczas zajęć uczestnicy wykorzystują sensory wbudowane w tablet, by tworzyć własne interaktywne aplikacje, np. instrument muzyczny czy syntezator mowy.

Programisie (5-7)
Dla najmłodszych

Podstawową aktywnością dzieci jest zabawa, dlatego w czasie zajęć Programisie wykorzystujemy jej elementy. Poprzez specjalnie zaprojektowaną zabawkę edukacyjną, w sposób ruchowy ćwiczymy budowanie oraz rozumienie skryptów. Natomiast przy użyciu tabletu każde dziecko tworzy swoją własną animację.

Kurs Grafiki Komputerowej
Dla pragnących poznać świat grafiki

Podczas zajęć zgłębimy podstawowe pojęcia związane z samą grafiką – teorię kolorów, zasady rządzące proporcjami oraz teorię grafiki komputerowej. Uczestnicy zapoznają się z interfejsem programu GIMP 2 oraz nauczą się w jaki sposób wykorzystywać dostępne narzędzia do tworzenia autorskich grafik.

Kurs Magia Minecrafta
Dla miłośników tej niezwykłej gry

Działając w trybie kreatywnym gry Minecraft uczestnicy poznają metody budowania własnego świata oraz stojące z tym podstawy programowania i elektroniki, tworząc m.in. przełączniki i własne mechanizmy. Zajęcia są świetną okazją, by poprzez zabawę rozbudzić w dzieciach zainteresowanie naukami ścisłymi oraz zaszczepić bakcyla programisty.

 

 

Poprzednia edycja

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć edycji Devoxx Dla Dzieci w Krakowie 2016. Z naszych zeszłorocznych doświadczeń wynika iż grup najmłodszych jest więcej, ze względu na to utworzyliśmy po dwie grupy 6+ oraz 9+. Jeśli dla starszych grup będzie więcej chętnych, utworzymy więcej grup. Aby przejść do strony z rejestracją, kliknij na link.

 

Plan zajęć

harmonogram2016